Błąd
  • JDispatcher::register: Nie rozpoznano uchwytu zdarzenia. Uchwyt: plgSpojniki25

Zajęcia międzypokoleniowe

Jednym z zadań Centrum Alzheimera jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób chorych i ich opiekunów, a także edukacja społeczeństwa i uwrażliwianie na potrzeby ludzi cierpiących na chorobę Alzheimera. Wiele radości pensjonariuszom naszego ośrodka dają spotkania z dziećmi z przedszkola, które uczestniczą we wspólnych warsztatach kulinarnych i plastycznych. Zajęcia odbywają się cyklicznie co dwa tygodnie w salach terapeutycznych naszego ośrodka. Podczas zajęć plastycznych, które odbyły się 15 listopada br. dzieci i nasi podopieczni wspólnie wykonywali jesienne kartki, które zostaną wysłane do przyjaciół. Podczas spotkania w dniu 29 listopada br. powstały kolorowe ozdoby świąteczne – małe choineczki, które dzieci zabrały do swoich domów i będą miłą zapowiedzią zbliżających się świąt.

Podczas warsztatów w pracowni kulinarnej dzieci i pensjonariusze wykonali wspólnie pierniczki z dodatkiem masła i prawdziwego, ekologicznego miodu. Radości było wiele nie tylko przy samej pracy, tj. wyrabianiu ciasta i kształtowaniu go przy pomocy różnych form, ale przede wszystkim przy degustacji powstałych pyszności. Zapach piekących się pierniczków przyciągnął do pracowni kulinarnej wszystkich łakomczuchów. Część powstałych podczas warsztatów wypieków dzieci zabrały ze sobą do przedszkola aby poczęstować kolegów i koleżanki. Pierniczki bardzo wszystkim zasmakowały, więc program na życzenie uczestników został powtórzony podczas kolejnego spotkania.

 

Zajęcia międzypokoleniowe odbywające się w Centrum Alzheimera mają funkcję edukacyjną i relaksacyjną. Dzieci poprzez przebywanie z seniorami, oswajają się, oraz budują na przyszłość pozytywne odruchy względem seniorów. Spontaniczność dzieci i ich radość wpływa pozytywnie na psychikę seniorów

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem