Błąd
  • JDispatcher::register: Nie rozpoznano uchwytu zdarzenia. Uchwyt: plgSpojniki25

Uroczysta Msza Święta i odpust

W dniu 14 listopada br. w Centrum Alzheimera odbyła się uroczysta Msza Święta z odpustem z okazji liturgicznego wspomnienia błogosławionej Marii Luizy Merkert. Maria Merkert przez Kościół katolicki uznana za błogosławioną, założycielka Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, nazywana była „Wielką Kobietą Śląska” lub „Śląską Samarytanką”.

Trudna sytuacja ludzi ubogich i cierpiących oraz pragnienie niesienia im konkretnej pomocy stały u początków posługiwania pierwszych członkiń zgromadzenia. Matka Maria z niezwykłą ofiarnością służyła duchowym i materialnym wsparciem opuszczonym chorym i każdemu potrzebującemu bez względu na stan, wyznanie i narodowość, nawet z narażeniem swego życia.

Dziś siostry elżbietanki posługują w Polsce, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Włoszech, Brazylii, Czechach, Danii, Gruzji, Rosji, na Litwie, Ukrainie i w Ziemi Świętej. Przygotowują się do podjęcia posługi w Paragwaju i Kazachstanie.

Na terenie Centrum Alzheimera znajduje się piękna kaplica pod wezwaniem błogosławionej Marii Luizy Merkert. Msze Święte są odprawiane w każdą środę i piątek oraz niedzielę i święta.

   

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem