Błąd
  • JDispatcher::register: Nie rozpoznano uchwytu zdarzenia. Uchwyt: plgSpojniki25

Konferencja z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera

W dniu 21 września 2018 r. z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera w naszym ośrodku odbyła się konferencja, pt.: „Wsparcie osób z chorobami otępiennymi i ich opiekunów. Dzisiaj i jutro”. Konferencję otworzył dyrektor Centrum Alzheimera Pan Jarosław Gnioska i prezes Stołecznego Centrum Opiekuńczo - Leczniczego Pani Barbara Misińska. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Pan Tomasz Pactwa, przedstawiając informacje na temat działań Miasta Stołecznego Warszawy na rzecz seniorów.

Tematem wystąpienia Pana Zbigniewa Tomczaka z Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera był globalny plan działania dotyczący demencji na lata 2017 – 2025 w raporcie Alzheimer’s Disease International oraz odniesienia do działań krajowych.

Ważnym punktem konferencji była prezentacja filmu dokumentalnego, pt.: „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej, który powstał we współpracy merytorycznej z Centrum Alzheimera. Pan Adam Piątkowski - jeden z bohaterów filmu i członek Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, swoje wystąpienie poświęcił tematowi świadomej opieki w chorobie Alzheimera.

Pracownicy Centrum: psycholog Marzena Jazowska i terapeuta Katarzyna Rydz zaprezentowały ofertę terapeutyczną Centrum Alzheimera. Tematem wystąpień prezes SCOL Pani Barbary Misińskiej oraz kierownika Geriatrycznego Centrum Medycznego Pana Zbigniewa Jaranowskiego była opieka medyczna w ostatnim stadium chorób otępiennych.

Wolontariat w warszawskich Domach Pomocy Społecznej został przedstawiony uczestnikom przez Panią Agnieszkę Lissowską - Lewkowicz z Centrum Wolontariatu i Martę Dermańską z Centrum Komunikacji Społecznej oraz Dorotę Kaczmarek z Centrum Komunikacji Społecznej. Kontynuacją tematu wolontariatu była relacja Pana Marcina Hakiela na temat: „Moje wolontarystyczne doświadczenie w pracy z chorymi w Centrum Alzheimera”.

Prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego Pan Marek Małysa poświęcił swoje wystąpienie tematowi brydża, a Magdalena Nawarecka ze Stowarzyszenia „Zwierzęta Ludziom” poinformowała o zastosowaniu terapii z udziałem psów dla osób z chorobą Alzheimera.

Zwieńczeniem konferencji była dyskusja panelowa na temat: Jak chcielibyśmy postrzegać opiekę nad osobami starszymi? Jakie są nasze osobiste przemyślenia i doświadczenia w kwestii opieki i wsparcia w chorobie?

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem