Błąd
  • JDispatcher::register: Nie rozpoznano uchwytu zdarzenia. Uchwyt: plgSpojniki25

Jan III Sobieski w Centrum

Król Polski Jan III Sobieski z pobliskiego Muzeum Pałacu w Wilanowie raczył wraz z małżonką królową Marysieńką zawitać do Centrum Alzheimera. Wielki to dla nas zaszczyt, ale i radość bo król okazał się być przystępny i wesoły, a jego żona królowa Marysieńka niezwykle piękna i szykowna - Ten żartobliwy wstęp oddaje wesołą atmosferę panującą podczas spotkania edukacyjnego, które odbyło w dniu 20 listopada 2019 r.

Prelekcję poprowadziła Pani Joanna Kacperczyk z Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego, która przybliżyła pensjonariuszom i mieszkańcom Centrum informacje dotyczące życiorysu króla i jego najbliższej rodziny, ich zainteresowań i pasji. Niewątpliwą atrakcją były piękne rekwizyty, tj.: stroje uszyte na wzór tych z czasów króla Sobieskiego, reprodukcje i zdjęcia, liczne publikacje tematyczne, a przede wszystkim korona królewska „prawie jak prawdziwa”. Pensjonariusze, mieszkańcy i pracownicy mieli niebywałą okazję przymierzyć stroje z epoki. Na zdjęciach poniżej możecie się Państwo przekonać, że „szata jednak zdobi człowieka”.

Podopieczni Centrum podczas jednej z wizyt w Muzeum Pałacu mieli możliwość zobaczenia pięknej wystawy rekonstrukcji strojów dziecięcych od XVII do XIX w.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem