Błąd
  • JDispatcher::register: Nie rozpoznano uchwytu zdarzenia. Uchwyt: plgSpojniki25

    W Centrum Alzheimera kontynuowany jest program zajęć międzypokoleniowych, których celem jest integracja i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu podopiecznych ośrodka. W grudniu i styczniu seniorzy oraz dzieci uczestniczyli we wspólnych zajęciach kulinarnych i plastycznych, których tematyka była związana ze świętami Bożego Narodzenia.

    W pracowni kulinarnej królowały słodkości, pieczenie ulubionych przez wszystkich pierniczków dało uczestnikom wiele radości, a ich degustacja również wiele przyjemności. Kontynuacją tych słodkich tematów było przygotowywanie ciasteczek z czekoladą. Wszystkie wypieki dzieci zawiozły ze sobą do przedszkola aby poczęstować pozostałe koleżanki i kolegów.

W pracowni plastyczne prowadzone były zajęcia o następującej tematyce:

„Moje wspomnienia i marzenia” - podopieczni wraz z dziećmi stworzyli wspólne choinki, namalowali wspomnienia oraz marzenia świąteczne.

„Choinki z makaronu”- dzieci i seniorzy stworzyli świąteczne drzewka z makaronu, następnie umieszczali je na papierze akwafortowym.

„Medaliony” - dzieci i seniorzy tworzyli medaliony, na których pokazali to, co jest dla nich ważne w życiu. Powstały medaliony ilustrujące wartości istotne dla seniora i dziecka.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem